X hits on this document

257 views

0 shares

0 downloads

0 comments

32 / 50

Com. Pastor Ayonga: Ngoja kwanza. Nimetaka nikuambie hivi, kwamba katika maoni maliomo au sheria ambayo imeweka, imewekwa sheria nzuri sana juu ya joma ong’ol. Iwinjo, awuoyo kodi?

Lucal Abura: Ero kamano awinjo.

Com. Pastor Ayonga: Imeaandikwa vizuri sana wewe uombe tu kwamba hii itumika. Ikitumika weche machon go you will not see them. Basi wewe sema majina yako.

Philip Obiero: An Philip Fadhili Obiero, aa South Kadem ka to an wach mane awacho akuayo mana sirikal ni, ni giyie gimiwa court machiegni nikech wasandore. Wasandore kabisa nikech isando joma onge pesa ng’ama onge pesa imako amaka ni nyaka Migori. Migori boro moro ionge sendi koka idwaro goyi mention, en mention madhi higa apar. Koro wakwayou ni ka uyie to konywa uru, ketwa uru kata Judge obedi e Division ka Division.

Com. Pastor Ayonga: Hiyo imewekwa. Usiende huko, utakaposoma hii utapata hiyo imewekwa kwamba watu waweze kupata pahali pa mahakama karibu na nyumbani. Mambo ya nyumbani yaweze kuishia nyumbani yasiende mbali.

Janes Dede: An Janes Dede Nyabola, an Jakadem Ka to an ja Kanyaruanda ka. Adak Ong’er ka, an e Jakom maka. Koro anto gima aneno, rem maneno Nyatike sani. Sitima wango machiegni ka to sitimbwa ni ok ane ka otiyo to nikech makalder kata idhiye mach onge. Waduaro sitima marwa ma Nyatike ni owuothi oa Nyatike ong’ad Ong’er ka ma ochue Mihuru to nikech wan kode onge yuak moro ma wango machiel maloyo to sitima to ne wasenuang’o. Mano e yuak ma an to aketo e mbeleu ni ka uyie gino beduru kode.

Com. Pastor Ayonga: Ero kamano.

Maurice Ouma Marera: An Maurice Ouma Marera. An achiel kuom jo riwruok mar World Vision manie bwo Nyatike ka. Jiwo paro mane aduaro medo jowo en korka lowo, aduok ne Tume mar loke chike ero kamano kuom duogo newa weche mag loko lowo kata title deeds gi kuom jopiny magin clan elders, mano biro konyowa mathoth.

Mar ariyo, korka dak ma wadak go e piny ka wabiro bedo gi shida ma akuayo ni mondo odonjie e list mar loko chikeno to nikech ka wang’iyo mbelewa e yo mawadak go e gwenge wa wadhi bedo marach. Wadhikoso kuonde mag dongruok to nikech wadaka random, wadhi diyo lowo makata kama wanyalo gero osiptal onge, wadhi diyo lowo makata kama inyalo gerie industry onge. A wakwayo central government mondo omi oket system mar dak e gwenge, mondo omi lowo odong’ thuolo ma wanyalo timo e recreation.

Com. Pastor Ayonga: Hayo ni mawazo yake wacha aseme ni maneno mazuri.

32

Document info
Document views257
Page views257
Page last viewedSat Dec 03 16:06:15 UTC 2016
Pages50
Paragraphs810
Words17365

Comments