X hits on this document

Word document

Licenčné práva na používanie - page 43 / 173

538 views

0 shares

0 downloads

0 comments

43 / 173

Servery spoločnosti Microsoft – operačné systémy

Licenčný model: Serverová alebo procesorová licencia + LKP + voliteľná licencia pre produkt External Connector

Táto sekcia sa vzťahuje na produkty uvedené nižšie (produkty s hviezdičkou nájdete aj v sekcii B). Vzťahuje sa aj na produkty, ktoré pridávame na základe licenčného modelu do Zoznamu produktov. Každý produkt je licencovaný na základe servera alebo procesora. Všetky produkty vyžadujú licencie LKP a majú voliteľnú licenciu pre produkt External Connector. Vydania Datacenter Edition a Windows Server 2008 R2 for Itanium Based Systems sú licencované na základe procesora a ostatné vydania sú aktuálne licencované na základe servera.

1.

Windows MultiPoint Server 2010 Academic*, I

2.

Windows Server 2008 R2 Standard, Enterprise a Datacenter*, I, SH

3.

Windows Server 2008 R2 for Itanium Based Systems*, I, SH

4.

Windows Server 2008 pre systém Windows Essential Server*, I

5.

Windows Server 2008 pre systém Windows Essential Server Solutions bez technológie Hyper-V*, I

6.

Windows Small Business Server (SBS) 2008 Standard a Premium Edition*, I

A. Všeobecné licenčné podmienky. Pre každú nadobudnutú licenciu softvéru alebo každý platne licencovaný server máte nasledujúce práva. Vydania Windows Server 2008 R2 Datacenter a Windows Server 2008 R2 for Itanium Based Systems sú licencované na základe procesora a ostatné vydania sú aktuálne licencované na základe servera.

I)

V závislosti od produktu, ktorý používate, musíte nadobudnúť serverovú alebo procesorovú licenciu.

a)

Serverové licencie: Pre každú nadobudnutú licenciu softvéru máte nasledujúce práva.

i)

Pridelenie licencie serveru.

Skôr ako spustíte akúkoľvek inštanciu serverového softvéru na základe softvérovej licencie, musíte prideliť príslušnú licenciu jednému z vašich serverov. Tento server je licencovaný server pre príslušnú licenciu. Tomu istému serveru môžete prideliť ďalšie softvérové licencie, no tú istú licenciu nesmiete prideliť viac ako jednému serveru. Oblasť hardvéru alebo komponent blade sa považuje za osobitný server.

Smiete znova prideliť softvérovú licenciu, ale nie krátkodobo (t. j. nie do 90 dní od posledného pridelenia). Softvérovú licenciu smiete znova prideliť skôr, ak stiahnete licencovaný server z používania pre trvalé zlyhanie hardvéru. Ak opätovne prideľujete licenciu, server, ktorému licenciu znova prideľujete, sa stáva novým licencovaným serverom pre príslušnú licenciu.

ii)

Spustenie inštancií serverového softvéru. Na licencovanom serveri smiete pre každú nadobúdanú softvérovú licenciu v tom istom čase spúšťať jednu inštanciu serverového softvéru vo fyzickom alebo virtuálnom prostredí operačného systému.

Licenčné práva na používanie produktov spoločnosti MicrosoftJúl 2010Strana 43 z 157

Document info
Document views538
Page views538
Page last viewedWed Jan 18 07:05:47 UTC 2017
Pages173
Paragraphs5643
Words54440

Comments