X hits on this document

95 views

0 shares

0 downloads

0 comments

15 / 26

Rysunek 11: Okna Main i Image Display.

Wyświetlanie serii zdjęć

Kiedy już masz serię zdjęć załadowaną, możesz wyświetlić każde z nich w sekwencji tak jak animację. Jest to łatwy sposób wizualizacji przejścia na tle Słońca. Można to uzyskać na dwa sposoby. Z głównego menu nad listą zdjęć wybierz Images i kolejno Animation. Lub z menu nad oknem Image Display wybierz Animation ON. Czas trwania animacji może również zostać wybrany z tego menu. Używając tego samego menu można zatrzymać animację.

Pomiar pozycji sylwetki planety

Najważniejszą cechą na każdym zdjęciu jest sylwetka Wenus albo Merkurego. W celu uzyskania ścieżki planety na tle Słońca należy zmierzyć pozycję sylwetki na każdym zdjęciu z serii. Czynność ta jest żmudna, ale ułatwia ją oprogramowanie.

Wyświetlenie zdjęcia pozwala na pomiar pozycji planety na zdjęciu i automatyczne mierzenie koordynatów centrum sylwetki. Aby zacząć pomiar pozycji sylwetki zacznij od góry listy zdjęć i klikając na każdym z nich lewym klawiszem myszy znajdź najstarsze z nich (kiedy pojawiła się sylwetka) według dat.

W celu pomiaru potrzebujesz tylko kliknąć lewym klawiszem myszy na wyświetlonym zdjęciu, lub można wybrać File---Image---Measure z menu na górze Image Display. Pojawi się małe okno z cyframi do oznaczenia pozycji kursora na pikselach i w jednostkach Promieni Słońca (ułamek widocznego promienia krzywizny Słońca). Pozycja kursora jest uaktualniana za każdym razem kiedy klikasz lewym klawiszem myszy albo ciągle trzymasz klawisz wciśnięty. Widoczne jest także małe okno pokazujące obszar wokół kursora (rys.12). Piksele są małymi kwadratami piksel 0,0 jest w prawym górnym rogu.

Document info
Document views95
Page views98
Page last viewedSat Jan 21 00:10:51 UTC 2017
Pages26
Paragraphs456
Words6113

Comments