X hits on this document

321 views

0 shares

0 downloads

0 comments

62 / 68

Ryhmä 5: Hoitohenkilökunnan koulutus

Diabeteshoitotyön osaamisen tehostaminen hoitotyön koulutuksessa Yhteyshenkilö: Tuula-Maria Partanen, Savonia AMK, Terveys, Kuopio puh. 044 020 8610, tuula-maria.partanen@savonia-amk.fi

Voimavaralähtöinen potilasohjaus – Ammatillinen lisäkoulutus terveysalan ammattilaisille Yhteyshenkilö: Irene Hartikainen, Jyväskylän ammattikorkeakoulu puh. 0400 989 449, irene.hartikainen@jypoly.fi

Ryhmä 6: Tyypin 2 diabeteksen ehkäisy

Kannattaako työterveyslääkärin onkia omenoita? Yhteyshenkilö: Yleislääketieteen erikoislääkäri, työterveyslääkäri Pamela Starr, Rauman TK, työterveysasema puh. 040 574 9291, pamelastarrfinland@yahoo.com tai pamela.starr@raumankttky.fi

Dehko -hanke-esittely, Lohjan 1. apteekki Yhteyshenkilö: Proviisori Saija Leikola, Lohjan 1. apteekki puh. (019) 375 0600

Kunnon sytykkeitä työntekijöille: Tyypin 2 diabeteksen ehkäiseminen työyhteisön toimintana Yhteyshenkilö: Ravitsemussuunnittelija, projektipäällikkö Arja Lyytikäinen, Jyväskylän kaupunki puh. (014) 626 037 ja 040 721 5650, arja.lyytikainen@jkl.fi

Etelä-Pohjanmaan liikkumisresepti -hanke Yhteyshenkilö: Projektikoordinaattori, LitL. Liisa Lähdesmäki, Liikkumisreseptihanke puh. 040 504 9686, l.lahdesmaki@epshp.fi

RaPatti – ryhmäohjausmalli nuorten työkyvyn ja terveellisten elintapojen edistämiseen Yhteyshenkilö Erikoistutkija, dosentti Jaana Laitinen, Työterveyslaitos puh. 030 474 6006, jaana.laitinen@ttl.fi

Ryhmä 7: Dehkon 2D-hankkeet

Pohjois-Savon sairaanhoitopiiri: Lisätietoja alueen hankkeista saa myös D2D-aluekoordinaattori Mervi Lehmusaholta puh. 050 401 9079, mervi.lehmusaho@diabetes.fi

Dehkon 2D -hanke Sisä-Savon kansanterveystyön kuntayhtymässä Yhteyshenkilö: D2D-hanketyöntekijä Annikki Sutinen, Sisä-Savon kansanterveystyön kuntayhtymä puh. 044 050 3277 tai 020 150 3431, annikki.sutinen@sstk.kuh.fi

Diabeteksen ehkäisy Lapinlahden kunnassa, kolmen kohdan strategia Yhteyshenkilö: Johtava hoitaja Esa Pekkarinen, Lapinlahden terveyskeskus puh. (017) 272 0402, esa.pekkarinen@lapinlahti.fi

62

Document info
Document views321
Page views323
Page last viewedSun Jan 22 04:31:40 UTC 2017
Pages68
Paragraphs1275
Words27155

Comments