X hits on this document

271 views

0 shares

0 downloads

0 comments

63 / 68

D2D-hanke: Tyypin 2 diabeteksen ehkäisyn hoitopolkujen kehittäminen Siilinjärven ja Maaningan terveydenhuollon kuntayhtymässä 2005–2006 Yhteyshenkilö: Diabetesvastuulääkäri Mirja Pääkkönen, Siilinjärven terveyskeskus puh. (017) 402 111, mirja.paakkonen@tk.siilinjarvi.fi

Miten valtimotautia torjutaan Leppävirralla Yhteyshenkilö: Hanketyöntekijä Ulla Pailamo, Leppävirran terveyskeskus puh. 040 825 3556, ulla.pailamo@leppavirta.fi

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri: Lisätietoja alueen hankkeista saa myös D2D-aluekoordinaattori Auli Pölöseltä puh. 0400 723 670, auli.polonen@diabetes.fi

Kaikem paree ydinryhmä ja maailman ainoat dehkohoitajat Tampereella Yhteyshenkilö: Projektisihteeri Anneli Salminen, Tampereen kaupunki, sosiaali- ja terveystoimi puh. 020 777 8854 tai 050 521 5063, anneli.salminen@tampere.fi

Painonhallintaryhmät Tampereella Yhteyshenkilö: Projektisihteeri Anneli Salminen, Tampereen kaupunki, sosiaali- ja terveystoimi puh. 020 777 8854 tai 050 521 5063, anneli.salminen@tampere.fi

Ikäkausitarkastuksilla tärkeä osa Tampereen Dehkon 2D-hankkeessa Yhteyshenkilö: Projektisihteeri Anneli Salminen, Tampereen kaupunki, sosiaali- ja terveystoimi puh. 020 777 8854 tai 050 521 5063, anneli.salminen@tampere.fi

D2D Virroilla Yhteyshenkilö: Diabeteshoitaja Anu Hietala, Virtain terveyskeskus puh. (03) 485 3252, anu.hietala@virrat.fi

Tyypin 2 diabeteksen ehkäisy Tampereen Lääkärikeskus Oy Koskiklinikan työterveyspalvelussa Yhteyshenkilö: Työterveyshoitaja Kirsti Jussila, Koskiklinikka työterveyspalvelu puh.(03) 250 6227, kirsti.jussila@koskiklinikka.fi

Diabeteksen ehkäisy myötätuulessa − Dehkon 2D hanke Etelä-Pirkanmaan terveydenhuollon kuntayhtymässä (Kylmäkoski, Urjala, Viiala) Yhteyshenkilö: Terveydenhoitaja Maritta Tuomi, Etelä-Pirkanmaan terveydenhuollon kuntayhtymä, Kylmäkosken neuvola puh. (03) 549 2422 tai 040 559 4822, maritta.tuomi@epthky.fi

D2D-hanke Kangasalan seudun terveyskeskuksessa Yhteyshenkilö: D2D-yhdyshenkilö Marketta Ahonen, Kangasalan seudun terveyskeskuksen kuntayhtymä puh. (03) 285 1111, marketta.ahonen@tk.kangasala.fi

Verenpainevastaanoton hoitajista ”Dehko-hoitajia” D2D-hanke Valkeakosken sosiaali- ja terveyskeskuksessa Yhteyshenkilö: Apulaisylilääkäri Merja Hanski, Valkeakosken sosiaali- ja terveyskeskus puh. 040 826 7644, merja.hanski@vlk.fi

63

Document info
Document views271
Page views273
Page last viewedSun Dec 11 12:21:21 UTC 2016
Pages68
Paragraphs1275
Words27155

Comments