X hits on this document

262 views

0 shares

0 downloads

0 comments

64 / 68

Dehko-projekti Hämeenkyrössä Yhteyshenkilö: Terveydenhoitaja, terveyskasvatuksen yhdyshenkilö Tarja Soukko, Hämeenkyrön terveyskeskus puh. (03) 286 4590, tarja.soukko@hameenkyro.fi

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri: Lisätietoja alueen hankkeista saa myös D2D-aluekoordinaattori Arja Hyytiältä puh. 0400 723 653, arja.hyytia@diabetes.fi

Askelmittarikoulutus Yhteyshenkilö: Fysioterapeutti, projektikoordinaattori Anne Kettula, Kuortaneen Urheiluopisto puh. 040 506 5834, anne.kettula@kuortane.com

Etelä-Pohjanmaan terveyskeskusten korkean diabetesriskin asiakkaiden ja tyypin 2 diabeetikoiden hoitopolut Yhteyshenkilö: Osastonylilääkäri Eeva Korpi-Hyövälti, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri eeva.korpi-hyovalti@epshp.fi

Köksäkisällit – aineistokansio kotitalousopetuksessa toteutettavan terveyskasvatuksen tueksi Yhteyshenkilö: Ravitsemussuunnittelija Hilpi Linjama, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri puh. (06) 415 6073 tai 044 415 6073, hilpi.linjama@epshp.fi

Välipaloista puhtia päivään Välipalaprojekti ja –reseptivihko Yhteyshenkilö: Ravitsemussuunnittelija Hilpi Linjama, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri puh. (06) 415 6073 tai 044 415 6073, hilpi.linjama@epshp.fi

Järviseudun elämäntapaputki − toimintamalli Lappajärvellä, kevät 2005 Yhteyshenkilö: Heidi Karjanlahti, Etelä-Pohjanmaan Sydänpiiri ry heidi.karjanlahti@netti.fi

Tervehet mukulat Aineistokansio päivähoidon ja perusopetuksen vuosiluokkien 1–6 terveyskasvatukseen Yhteyshenkilö: Ravitsemussuunnittelija Hilpi Linjama, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri puh. (06) 415 6073 tai 044 415 6073, hilpi.linjama@epshp.fi

Dehkon 2D-hanke, Kauhavan seudun kansanterveystyön kuntayhtymä Yhteyshenkilö: Hoitotyön johtaja Marja-Liisa Somppi, Kauhavan seudun terveyskeskus puh. (06) 431 4555, marja-liisa.somppi@tkkaksineuvoinen.fi

Ensitietoryhmä tyypin 2 diabeteksen ehkäisyn ja hoidon apuvälineenä Ähtärin terveyskeskuksessa Yhteyshenkilö: Terveydenhoitaja Marja Uusi-Kilponen, Ähtärinjärven kansanterveystyön kuntayhtymä puh. (06) 2525 7242, marja.uusi-kilponen@ahtarinjarventk.fi

D2D haku päällä Alavudenseudun terveydenhuollon kuntayhtymässä Yhteyshenkilö: Diabeteshoitaja Merja Hovinmäki, Alavuden seudun terveydenhuollon kuntayhtymä puh. 040 822 7921, merja.hovinmaki@alavus.fi

64

Document info
Document views262
Page views264
Page last viewedSat Dec 10 01:43:58 UTC 2016
Pages68
Paragraphs1275
Words27155

Comments