X hits on this document

252 views

0 shares

0 downloads

0 comments

65 / 68

Liikkumisreseptin ryhmätäyttömalli Soinissa Yhteyshenkilö: Diabeteshoitaja Virpi Salo, Soinin terveysasema puh. (06) 2525 7588, virpi.salo@ahtarinjarventk.fi

Keski-Suomen sairaanhoitopiiri: Lisätietoja alueen hankkeista saa myös D2D-aluekoordinaattori Kaija Korpelalta puh. 0400 723 656, kaija.korpela@diabetes.fi

Pysähdy, oivalla ja ota vastuu omasta terveydestäsi Yhteyshenkilö: D2D-vastuulääkäri Juha Saltevo, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri juha.saltevo@ksshp.fi

Harjoittelijana D2D-hankkeessa Keski-Suomen sairaanhoitopiirissä Yhteyshenkilö: Petteri Kokkonen

Koululaisille, vanhemmille ja opettajille suunnattu tyypin 2 diabeteksen ehkäisyohjelman mukainen materiaalipaketti (cd-rom) Yhteyshenkilö: Liikunnan ja terveystiedon opettaja Eeva-Kaarina Uusivuori puh. 050 370 4018, e-k.uusivuori@suomi24.fi

Tyypin 2 diabeteksen ennaltaehkäisy − mukana kolmas sektori Yhteyshenkilö: Terveydenhoitaja Kirsi Rundqvist, Joutsan aikuis- ja diabetesneuvola puh. 020 7618 260, kirsi.rundqvist@thky.joutsa.fi

Yhdessä voidaan hyvin: Työhyvinvointitapahtuma T2D:n ehkäisemiseksi Yhteyshenkilö: Työhyvinvoinnin kehittämispäällikkö Tarja Kostiainen, Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Etera puh. 010 553 3827 tai 040 840 7711, tarja.kostiainen@etera.fi

Terveyskunnon mittaukset korkean riskin henkilön liikuntaohjauksessa Yhteyshenkilö: D2D-liikuntakoordinaattori Tanja Onatsu, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri puh. 040 536 3436, tanja.onatsu@ksshp.fi

Dehkon 2D hanke Konnevedellä Yhteyshenkilö: Diabeteshoitaja, terveydenhoitaja Eeva Salonen, Konneveden terveyskeskus puh. (014) 574 3842, eeva.salonen@konnevesi.fi

D2D korkean riskin henkilön palveluketju Yhteyshenkilö: Terveydenhoitaja Arla Aaltonen, Keuruun-Multian terveyskeskus puh. (014) 751 7489, arla.aaltonen@keumutk.fi

Naisten joukkotarkastusten yhteydessä riskipistelomakkeen käyttö Yhteyshenkilö: Vea Kuisma, Saarijärven terveyskeskus vea.kuisma@skthky.fi

Painonhallintaryhmä raskausdiabeetikoille Yhteyshenkilö: Vea Kuisma, Saarijärven terveyskeskus vea.kuisma@skthky.fi

65

Document info
Document views252
Page views254
Page last viewedThu Dec 08 21:14:43 UTC 2016
Pages68
Paragraphs1275
Words27155

Comments