X hits on this document

268 views

0 shares

0 downloads

0 comments

67 / 68

Terveydenhuollon hoitohenkilöstön D2D-ravitsemuskoulutukset Keski-Suomessa Yhteyshenkilö: Ravitsemuskoordinaattori Heli Koivisto, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri puh. (014) 269 3589, heli.koivisto@ksshp.fi

Sokeripalanäyttely havaintomateriaalina makeasta elämästä Keski-Suomessa Yhteyshenkilö: Ravitsemuskoordinaattori Heli Koivisto, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri puh. (014) 269 3589, heli.koivisto@ksshp.fi

D2D – Valtran tapa toimia Yhteyshenkilö: Työterveyshoitaja Leila Kauranen, Valtra Oy Ab puh. 040 525 6604, leila.kauranen@valtra.com

Suosittelemme! – helppoja ja nopeita ruokaohjeita Yhteyshenkilö: Ravitsemuskoordinaattori Heli Koivisto, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri puh. (014) 269 3589, heli.koivisto@ksshp.fi

Syöden solakaksi, hikoillen hoikaksi –terveysmessukiertue Keski-Suomen sairaanhoitopiirissä Yhteyshenkilö: Maalaislääkäri Tapani Kiminkinen, Saarijärven terveyskeskus tapani.kiminkinen@skthky.fi

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri: Lisätietoja alueen hankkeista saa myös D2D-aluekoordinaattori Karita Pesoselta puh. 0400 723 671, karita.pesonen@diabetes.fi

OHOI! –koulutusprojekti Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiirissä Yhteyshenkilö: Ravitsemusterapeutti Terhi Jokelainen, Oulun yliopistollinen sairaala / PPSHP:n D2D-hankkeen koulutustyöryhmä puh. 050 461 8128, terhi.jokelainen@oulu.fi

OHOI-, PPP- ja ROOM-ryhmät Effica-asiakastietojärjestelmän ajanvarauskirjalla sekä intranetissa Oulun kaupungin avoterveydenhuollossa Yhteyshenkilö: D2D-hanketyöntekijä Anni Alatulkkila, Oulun kaupunki puh. 040 543 0477, anni.alatulkkila@ouka.fi

Ruokaa rajatta? – D2D-hanke kouluilla Oulussa Yhteyshenkilö: D2D-hanketyöntekijä Anni Alatulkkila, Oulun kaupunki puh. 040 543 0477, anni.alatulkkila@ouka.fi

Ryhmänohjauksen kehittäminen Raahen seudun terveydenhuollon kuntayhtymässä Yhteyshenkilö: Diabeteshoitaja, D2D-hanketyöntekijä Eija Karsikko, Raahen seudun terveydenhuollon kuntayhtymä puh. 044 439 4968, eija.karsikko@ras.fi

Ravitsemusterapeutin etävastaanotto Yhteyshenkilö: Erikoistutkija Jaana Laitinen, Työterveyslaitos, Oulu puh. 030 474 6006, jaana.laitinen@ttl.fi

67

Document info
Document views268
Page views270
Page last viewedSat Dec 10 16:48:20 UTC 2016
Pages68
Paragraphs1275
Words27155

Comments